ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

:) Лаптопа ми мрази Линукс

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
plamil
Лада-фен

Точки : 2707
Рейтинг : 50

ПисанеЗаглавие: :) Лаптопа ми мрази Линукс   Сря Мар 07, 2012 4:24 pm

В един друг форум: [You must be registered and logged in to see this link.] бях започнал една тема, но реших да я продължа тук.
Oldcastle е запознат с темата, сега правя нещо като разговор с продължение.
След последния пост от другия форум, не бях правил нищо повече с Линукс. До преди една седмица.
Отдавна ползвам Еверест-а, но не бях обръщал сериозно внимание на секцията Овърклок (не тренирам тази спортна дисциплина, Very Happy ). Преди една седмица се загледах и установих следното:
Процесора работи ту на 750 Мхц, ту на 1600 Мхц. Когато работи на 1600 температурата му почва да се вдига, когато е на 750 - изстива. Евереста показва темп. на проца от порядъка на 68-72 градуса, което бях приел за нормално.
Реших да поизпотя лаптопа - гледане на Ю-Тюб, конвертиране на аудио файлове, и дефрагментация на диска.
И о, чудо. Бозата също увисна.
Веднага се пресегнах за комплекта отвертки. Разглобяване гледане на вентилатора, радиатора и пастата към проца и северния мост (с общ радиатор са). Констатацията - термопастата беше изсъхнала. Почистване и подновяване на пастата, почистване на перката на вентилатора и сглобяване. Сега температурата се държи около 50 градуса. При същото натоварване както преди ремонта в продължение на час и нещо 65 градуса максимално.
Инсталирах Убунту 10.4 - върви на пушка и въобще не се замисля да увисне.
Пиша това ако някой друг се сблъска със същия проблем - да знае как съм се оправил, може и на него да му влезев работа
Върнете се в началото Go down
oldcastle
Admin

Точки : 4770
Рейтинг : 81

ПисанеЗаглавие: Re: :) Лаптопа ми мрази Линукс   Пет Мар 09, 2012 9:57 pm

Аз имах подобен проблем с нов комп. Когато си купих новия комп, реших, че искам да разделя диска на части, защото ми се виждаше много цял диск 500 GB. Исках да оставя ба оперрационната система 50-60 GB и останалото за склад. Започнах да деля с нещо от Линукс, забравих го вече, но нещо се обърка и ми се прецака всичко. Нямаше го уиндоуса.. Тръгнах да преинсталирам, но не ще, дава грешка. Пробвах какви ли не уиндоуси, но без резултат. Убунту, обаче, се инсталира без никакъв проблем. И така си останах с него. И тъй като има някои специфични неща, които може да се правят на уиндоус, си инсталирах един виртуален компютър с уиндоус. Там вече се инсталира без проблем. Smile

Dark_Red_Rose
Admin Assistant

Точки : 2237
Рейтинг : 9

ПисанеЗаглавие: Re: :) Лаптопа ми мрази Линукс   Нед Сеп 23, 2012 2:46 pm

Така, така Smile) Моят лаптоп е със същият режим на работа 1 гигахерц до 1,83, но това съм го направил аз с една програма за да не прегрява, че като видя 83 градуса и ми се вдига косата Very Happy Това е някакъв защитен процес от BIOS-a при лаптопите (най-често е там...)

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: :) Лаптопа ми мрази Линукс   

:) Лаптопа ми мрази Линукс
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1