ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Какво научих от книгите

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Мах
Мародер-потайник

Точки : 3913
Рейтинг : 129

ПисанеЗаглавие: Какво научих от книгите   Пет Май 25, 2012 2:31 pm

Навремето нямаше интернет, нямаше лъскави списания, имаше само една телевизия и половина. Основният източник на знания и информация за живота бяха книгите. Аз чета от съвсем малък - бях в края на 1 клас когато прочетох Тримата мускетари - истинската книга 700 и кусур страници. Веднага след това я прочетох още два пъти, след което попаднах на Жул Верн и окончателно се влюбих в четенето. Отделно от това мога да кажа, че съм изчел почти всички приказки - български и чужди, издавани в България. Чета ги и до момента. Та по темата - 99 % от принципите ми в живота съм ги изградил благодарение на книгите. От тях ми остана като заложена жаждата за постоянно придобиване на нови знания от всичко и за всичко, и най-вече умението да си правя житейски изводи и да извличам реална информация от чисто литературни текстове - от романи до вицове. В подкрепа на това хората тук, които ме познават по-добре, може да потвърдят каква досада е да седне да се спори с мен на някаква тема g010
Та, споделете Вие какво научихте от книгите. Възгледи, конкретни ситуации, принципи, размисли ... каквото се сетите.

Наш човек

Точки : 2621
Рейтинг : 5

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Пет Май 25, 2012 2:40 pm

Според мен е по-добре да споделим възгледи, размисли и т.н, от всяка една любима книга прочетена от нас, м, какво мислиш? Нека говорим за определени заглавия, да цитираме абзаци и да анализираме прочетеното... Smile

Върнете се в началото Go down
Мах
Мародер-потайник

Точки : 3913
Рейтинг : 129

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Пет Май 25, 2012 2:47 pm

sensation написа:
Според мен е по-добре да споделим възгледи, размисли и т.н, от всяка една любима книга прочетена от нас, м, какво мислиш? Нека говорим за определени заглавия, да цитираме абзаци и да анализираме прочетеното... Smile

За това вече си има тема! В тази се пита за друго Smile

Наш човек

Точки : 2621
Рейтинг : 5

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Пет Май 25, 2012 3:02 pm

Мхм, значи да споделим принципите, които сме натрупали от прочетените книги? i don\'t know - Аз, моите принципи съм ги създала от живота, който минава покрай мен, от опита, грешките и индивидуалността си... със сигурност не и от книгите!

Обожавам да чета и го правя от малка. За мен четенето е част от изграждането на интелекта, лексиката и менталните възприятия. Всъщност, всеки извлича от книгите това, от което има нужда. Там е мястото, където бягаш от реалността, освен ако, разбира се, не четеш прекалено "реална" литература. Въпрос на вкус! wink

Чета, българска, както и чуждестранна литература и обожавам поезията. Smile

Общо взето - КНИГИТЕ - ГОЛЯМА КРАСТА!!! ohaaaa

Шери
Фурия

Точки : 3708
Рейтинг : 115

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Пет Май 25, 2012 3:23 pm

Поезия четях като ученичка.Сега избягвам.Лесно се влияя от прочетеното,дори понякога неосъзнато.Научих се да чета на пет,просто защото сестра ми тръгна в първи клас Very Happy а винаги съм обичала предизвикателствата.Първата ми книга беше в трети клас."Баскервилското куче"Научи ме да не приемам очевидното за истина.Следващия урок ми поднесе "Дон Кихот".Но библията ми е "На изток от Рая"на Стайнбек!Противопоставянето на абсолютно добро с празнотата,търсенето на собствена истина...
Очарователно!

ОправЕна булка

Точки : 6471
Рейтинг : 142

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Нед Май 27, 2012 3:42 am

Не помня кога съм се научила да чета, но в първи клас четях гладко и бързо! Това ме правеше "основен преводач" на филмите със субтитри, които тогава трудно се четяха от чернобелите телевизори и малки екрани! В семейството ме използваха точно затова, всеки си гледа развитието на филма, а аз четях субтитрите сложена на най-удобното място до телевизора! И по този повод имам една смешна случка : отиваме на кино /тогава кината не бяха като сегашните/ , сядаме, започва филма и аз ........започнах да чета на глас ........ [You must be registered and logged in to see this image.]

Книгите бяха света на моето въображаемо царство! Четях приказки и до сега пазя /оръфаните вече/ книги от моето детство с най-любимите си приказки! Библиотеката ни имаше почетно място .....в домът! Но ....най-обичаното от мен място беше леглото и един малък стол до леглото , на който слагах отворената книга , за да я грабна веднага след събуждането си ! Когато бях в пети клас : направих списък на всички книги в библиотеката ни ......и започнах да ги зачертавам една по една /имах идеята да не оставя непрочетена книга/! Не успях...!
Относно , това което са ми дали книгите - като общо понятие : дадоха ми добра култура, добър начин на изказване, обогатиха ме лексикално! Развихриха въображението ми и ......много подобни полезни "придобивки"!
В момента прочетената книга ми дава нещо различно: усещането , че все още съм от малкото четящи хора, чувството за леко ретро-интелигенция, и ...учудването, че няма нова книга , която да ме грабне така .....както старите класики !

Фурия

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Съб Авг 18, 2012 3:00 pm

Зорбас.
Алексис Зорбас е новата ми страст.Вече месец чета-отново и отново.

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Нед Авг 19, 2012 11:18 am

дай резюме .....на нещо грабващо ?? [You must be registered and logged in to see this image.]

Фурия

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Пон Авг 20, 2012 6:56 am

Ведрери h025 мислех да препиша част от книгата тук,но толкова много са
нещата които харесвам...Затова разрових нета Very Happy
Ето едно описание което ми допадна g020
[You must be registered and logged in to see this link.]

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   Пон Авг 20, 2012 7:11 am

мда, събуди любопитството ми [You must be registered and logged in to see this image.]

ПисанеЗаглавие: Re: Какво научих от книгите   

Какво научих от книгите
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1