Форум за срещи от третия вид
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексИндекс  Събития  Последни снимкиПоследни снимки  ПубликацииПубликации  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Философски мисли с чаша в ръка :)

Go down 
+3
Vedra
Светко
само_види
7 posters
АвторСъобщение
само_види
Спамер №1
само_види


Пол : Female Брой мнения : 1490
Точки : 6003
Рейтинг : 55
Регистрация : 16.03.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyСря Сеп 12, 2012 5:18 pm

От известно време се улавям как се чувствам угнетена от усещането, че съм в ситуацията на "крепостен селянин" (помните го този термин от историята мисля). Ежедневието ми се състои в ходене на работа, която обикновено е толкова изтощителна, че вечер имам сили само да "вегетирам" пред компютъра. На следващата сутрин като се замисля какво съм спечелила от предишния ден и установявам, че май нищо. Той просто е отминал....По дяволите, хора, нали не живеем само, за да работим!!!! Уикендите отлитат с бясна скорост и убедена съм денонощието през уикенда е по-късо от това през седмицата...Sad


ПП: Извинявам се за душе-излиянието, но....след една чашка бира рекох да си изплача мъката.
Върнете се в началото Go down
Светко
Има хляб в него
Светко


Пол : Male Брой мнения : 179
Точки : 4438
Рейтинг : 4
Регистрация : 03.09.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyЧет Сеп 13, 2012 11:46 am

Изплачи си я. Така на човек му става малко по леко.
Ежедневието е убийствено. Единственото безгрижие е детското. От там на татък всичко е мъка. Това е живота. И то не само за нас хората, а и за животните и растенията. l024

Ха наздраве сега! Smile beer
Върнете се в началото Go down
Vedra
ОправЕна булка
Vedra


Пол : Female Брой мнения : 4183
Точки : 8822
Рейтинг : 142
Регистрация : 29.02.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyЧет Сеп 13, 2012 3:56 pm

Самовидче, мдааа, често си задавам и аз този въпрос ! Вечно ли ще препускаме в сиво ежедневие?! И знаеш ли ? Открила съм и отговора:
старая се да не мисля за работата си , а за нещо което ще очаквам да се случи , или съм си измислила различно занимание ....и така отивайки на работа, очаквам тя да отмине и .....аз или да отида, или да се заема, или да намеря, или .....там каквото съм си набелязала! Така оцветявам ежедневието си с различни неща! Работата е част, но не и цел.....целта ми е собствения ми комфорт и очакването на нещо хубаво, което сама съм си измислила за себе си! Дано се изразих правилно ! [You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
Шери
Фурия
Шери


Пол : Female Брой мнения : 1488
Точки : 6059
Рейтинг : 115
Регистрация : 14.03.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyЧет Сеп 13, 2012 4:03 pm

Ведрери-тъ смачкам.
Сами.Сами,Сами g020 Ако се вгледаш,няма начин да не откриеш нещо красиво.
Всеки ден е уникален,ако тръгваш в него с мисълта,че ще се сблъскаш с тази уникалност.Ако днес си се спънала,деня вече не е като вчерашния.Ако утре се изплезиш на шефа си,това ще е нов цвят.Не ежедневието ни убива,Светко.Живота е прекрасен отсекъде!
Готини шемети h025
Върнете се в началото Go down
Vedra
ОправЕна булка
Vedra


Пол : Female Брой мнения : 4183
Точки : 8822
Рейтинг : 142
Регистрация : 29.02.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyЧет Сеп 13, 2012 4:14 pm

ън дага и аз така им хортувам на младежите, дън съ косят приждевременно , все ще се скосат към стотака, ма има време до тогаз , ай да е живот и веселие ..........обичам животаааааа, [You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
smajana
Механджийката
smajana


Пол : Female Брой мнения : 637
Точки : 5158
Рейтинг : 45
Регистрация : 19.02.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyЧет Сеп 13, 2012 4:19 pm

А, не си права Ведрери, докато чакаш нещо бъдещо и прекрасно, ежедневните радости те отминават задължително.

По-добре е да откриваш по нещо хубавко всеки ден, колкото и дребно да е, отколкото да живееш на облака на очакването.
Върнете се в началото Go down
Vedra
ОправЕна булка
Vedra


Пол : Female Брой мнения : 4183
Точки : 8822
Рейтинг : 142
Регистрация : 29.02.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyЧет Сеп 13, 2012 4:25 pm

Ъм то аз си ги чертая за всеки ден , мъ ,.......ти дън мислиш , че планирам за месеца .......всеки ден си имам нещичко на ум ..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
само_види
Спамер №1
само_види


Пол : Female Брой мнения : 1490
Точки : 6003
Рейтинг : 55
Регистрация : 16.03.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyПет Сеп 14, 2012 3:50 pm

Мъ сте готини h025 h025 h025 h025

Сигурно не съм се изразила правилно...това с откриването на дребните детайли, които могат да ти направят денят приятен, па макар и на работа е лесно и ясно, мисля всеки го прави, НО.....аз исках съвсем друго да кажа....бе защо този свят не е устроен друго яче: вместо да се трудим за шефа, за собственият бизнес или за държавата, не можеше ли просто да ТВОРИМ. То и в обикновената работа стига да искаш можеш да твориш де. Ама ми се иска да кажем днес или този месец или дори година да рисуваш, като ти омръзне да пееш, като ти омръзне и това нещо друго на правиш, ако ти се занимава с туризъм, да хващащ пътеките и да си обикаляш ей така, без да мислиш за връщане....

Много ми е нещо....заминава ми се на някъде Very Happy
Върнете се в началото Go down
smajana
Механджийката
smajana


Пол : Female Брой мнения : 637
Точки : 5158
Рейтинг : 45
Регистрация : 19.02.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyСъб Сеп 15, 2012 3:31 am

Ам заминавай, де. Ако човек прави само каквото трябва, а не каквото иска, наистина пропуска. Зарежи всичко за ден и замини... А като нарисуваш картинка искам да я видя h025
Върнете се в началото Go down
Мах
Мародер-потайник
Мах


Пол : Male Брой мнения : 1683
Точки : 6264
Рейтинг : 129
Регистрация : 14.03.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyСря Сеп 19, 2012 5:36 pm

По това време на годината, Смайл, почвам вече да мисля за туршийките, дали ще ми стане хубава пастърмичката, луканчиците, киселото зеле ... g010 Колкото до живота и творчеството - Ван Гог е бил велик творец обаче са му носили ядене брат му и съседите през няколко дни за да не умре от глад та ... бач му е майката - останалото са мечти!
Върнете се в началото Go down
само_види
Спамер №1
само_види


Пол : Female Брой мнения : 1490
Точки : 6003
Рейтинг : 55
Регистрация : 16.03.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyЧет Сеп 20, 2012 1:59 pm

Мах, ми какво да кажа, хубави мисли те спохождат по това време на годината, ха дано всичко стане както си трябва! vine
Върнете се в началото Go down
kumaon
Писал та се забравил
kumaon


Пол : Male Брой мнения : 299
Точки : 4693
Рейтинг : 35
Регистрация : 20.05.2012

Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) EmptyВто Сеп 25, 2012 4:21 pm

Моята рецепта за оцеляването в шибаната джунгла от метал,стъкло и бетон е проста.
Намерил съм магазин за кафе,където ми правят една изключително ароматна и силна смес кафе от арабика и робуста.
Намерил съм си един изключителен магазин за CD-та с музика.
Имам един страхотен букскаут,който ми запазва излезлите добри книги.
Знам един готин бар с готин барман,където свирят готина жива музика.
Два пъти седмично вечер тренирам.
Когато всичко това престане да помага-забивам по чукарите...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Философски мисли с чаша в ръка :) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Философски мисли с чаша в ръка :)   Философски мисли с чаша в ръка :) Empty

Върнете се в началото Go down
 
Философски мисли с чаша в ръка :)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за срещи от третия вид :: Говорилня :: На мезе с ракийка-
Идете на: