ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Vedra
ОправЕна булка

Точки : 6809
Рейтинг : 142

ПисанеЗаглавие: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Нед Мар 04, 2012 5:32 am

Мисли на парче: /така ги наричам/

От моите трънливи пътеки:

Можеш да подариш някому част от живота си, но никога целия!
Егоизмът - висша форма на лично удовлетворение /човек се учи докато е жив/!
Когато осъзнаеш, че животът си е само твой - се научаваш да го живееш, а не да го посвещаваш!
Пренебрегнатата жена е наранена! Наранената жена е уязвима! Уязвимата жена е непредсказуема! Самотата удря плесници и на гордостта!
Мъдростта не идва с годините, а с опита и грешките!
Всяка възраст има своята мъдрост - само да я открием!
Смелостта е възможна, когато е подкрепена от желанието!
Да имаш двойнствен живот не е престъпление, а решение - води до спасение!
Могат ли да те накарат да признаеш, че си разбрал, а не приемаш разбраното!
Може ли хора, които никога не са те виждали - да те обиждат и нагрубяват ??? Може! Точно, защото не са те виждали и не те познават! Не винаги желанието да направиш някому добро се оценява по достойнство! Дори е плашещо - особено в нашето съвремие /никой, никому не вярва/!!!
Когато имаш проблем със себе си - не опустошвай късмета си! Той не е виновен!
Не ме познаваш - простено да ти е! Дано простиш и на себе си!
Върнете се в началото Go down
Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Нед Мар 04, 2012 5:34 am

Не се страхувам от самата смърт, а от мисълта за нея!
Нещастието ни е в това, че мислим за бъдещето и така пропускаме настоящето!

Казват, че утрото е по-мъдро от вечерта , а аз го смятам И за ...шанс /ако си оцелял/... да поправиш или пренаредиш мислите си!
Не се променяме, просто пренареждаме приоритетите си според НОВИТЕ НИ потребностите ! Стига да се осъзнаем на време, че ТРЯБВА да го правим!
Да осъзнаеш , че не си единствен е ключето към доброто разбирателство!
Приемаш ДРУГОСТТА и не се стремиш да я променяш, просто и даваш възможност да ти се покаже!

Самотата е тегоба за онези, които не намират начина да я правят привлекателна! Както много неща в живота се постигат със силата на мисълта, така и ТЯ може да бъде самотница - точно със силата на МОЯТА мисъл!

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Нед Мар 04, 2012 5:36 am

Понякога стигам до елементарните неща криволичейки по множество пътеки в мисълта си! Не защото не мога да отцепя магистралата до "нещото", а защото ми е добре да отдъхвам по пътя към целта , да присядам , да се отклонявам и така удоволствието става и дълго и приятно ....,а се откриват и нови "дреболийки" за бъдещи цели.....

Хайде, миряни, вие сте!

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Пон Мар 05, 2012 4:51 pm

Имам си онова, което в моят свят е достатъчно! Искам повече, когато има липса! Липсата идва , тогава когато загубя нещо от достатъчното в моя свят! Губя го ??? Защото не полагам достатъчно воля да го имам!
Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Пон Мар 05, 2012 4:53 pm

Понякога убеждавам в нещо хора, които предварително са убедени в обратното! Губене на време ли е?? Не....трениране на моето умение е ! Умението да изказвам мнението си и да отстоявам правотата на думите си ! Не влагам емоция, просто .......тренирам!

Старият Пират

Точки : 3826
Рейтинг : 68

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Вто Мар 06, 2012 2:47 pm

Усмихвай се днес,утре ще е по лощо.... beer
Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Вто Мар 06, 2012 4:39 pm

Ураган, благодаря ти , че си посетил и написал в темата!

Admin

Точки : 5081
Рейтинг : 81

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Вто Мар 06, 2012 4:45 pm

То и аз я посещавам секи ден ама не ми иде какво да напиша. Ето и от мен да не се сърдиш:

"Когато си изрежеш ноктите, обувките ти са по-удобни" !

Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Вто Мар 06, 2012 4:47 pm

Брао, Замъко мой, брао, като помислиш малко, ще разбереш , че наистина ......един така растящ на воля нокът, може да сътвори небивали поразии .......в една обувка .....

Старият Пират

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Вто Мар 06, 2012 7:51 pm

vine За съжеление,докато човешкия ум има граници,човешката глупост е БЕЗКРАЙНА.....
Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 07, 2012 2:32 am

Ураган, за човешката глупост .......мога да напиша страници , толкова много , че .....! наистина е БЕЗКРАЙНА......

Старият Пират

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 07, 2012 8:47 am

Любовта е като болест-хората могат да бъдет щастливи извесно време,но никога за цял живот!!!!!! smoking
Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Чет Мар 08, 2012 10:25 am

Когато си достатъчно наблюдателен, за да откриеш малките неща, които радват този до теб, ще можеш и да го направиш щастлив. Но компромиса в случая е да искаш да го наблюдаваш, изслушваш , дори когато не ти е до това. Една изтъркана фраза - щастието е относително понятие - да , но е и толкова земно и толкова малко понякога е нужно.....И пак идва компромиса - да потърсиш и да откриеш, без да мислиш в случая за себе си..., а за този до теб! Когато си готов на компромиси - значи си готов да имаш партньор в живота!

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Чет Мар 08, 2012 10:27 am

Щастие - както си го направиш, това е единственото/може би/ нещо, което зависи само от теб.

Лада-фен

Точки : 3018
Рейтинг : 50

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Пет Мар 09, 2012 11:28 am

Нещо което съм запомнил от баба ми:
"Свят голям - шашкъни всякакви има"
oldcastle
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Пет Мар 09, 2012 11:30 am

plamil написа:
Нещо което съм запомнил от баба ми:
"Свят голям - шашкъни всякакви има"
ok laugh
http://bg.pcriot.com/news.php
Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Съб Мар 10, 2012 11:27 am

Любовта е в дребните неща, в кафето поднесено сутрин с усмивка, в целувката по челото, когато те боли глава! В донесената чаша със вода , когато жаден си ! Любовта е в дребните неща: да те чуват, когато тихо говориш, да затворят устните ти с целувка, когато крещиш! Да те попитат навреме: имаш ли нужда от мен?? Или да чуеш : Не бих могъл/а да го направя по-добре от теб! Любовта е в дребните неща, в ежедневието и във рутината дори! ....

Фурия

Точки : 4046
Рейтинг : 115

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 14, 2012 1:04 pm

Решиш ли да готвиш,включи печката!

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 21, 2012 5:23 am

Разочарованието винаги идва , не защото не си намерил, получил, видял очакваното, а защото си надхвърлил границата му в представите си! Постави си малки очаквания, за да не изживяваш големи разочарования!

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 21, 2012 5:26 am

Често казваме: Вече нищо не ме изненадва! Аз казвам: изненадана съм дори и от себе си, камо ли от това, което ме заобикаля!
Себепознанието е вечен и неспирен процес! Да го държа жив и буден е вече в моят ресор на възможности!

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 21, 2012 5:40 am

Искаш ли да разбереш несподелените мисли на някой? Погледни какво му се случва, не как живее, а точно това, което ненадейно му се случва! Отправените към Вселената непрекъснати желания , получават отклик и се случва /точно значението на думата/ онова, което много силно тайно си пожелава!

ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 21, 2012 3:10 pm

Понякога обективното положително е осакатено от субективното отрицателно ......

Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Вто Мар 27, 2012 1:12 pm

Величието на духа се крие в способността му да улавя и най-дребното нещо, което поука и мъдрост в себе си носи. Букетът от дребни неща е много по-важен от Едното Голямо. Затова – не пренебрегвайте дребните неща, а ги ценете и се учете от тях, помнете ги.

Lili
Шампион по ориентиране

Точки : 2958

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 28, 2012 3:02 am

Vedra написа:
Искаш ли да разбереш несподелените мисли на някой? Погледни какво му се случва, не как живее, а точно това, което ненадейно му се случва! Отправените към Вселената непрекъснати желания , получават отклик и се случва /точно значението на думата/ онова, което много силно тайно си пожелава!
Искам да ти кажа,че въобще не съм съгласна с това.
Vedra
ОправЕна булка

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   Сря Мар 28, 2012 3:14 am

Съгласна съм, .......това не са универсални , а лични сентенции ......от моето ежедневие ! Моят кръг от наблюдения .....води точно до този извод! Но шарен свят, голяяяяям [You must be registered and logged in to see this image.]Давай твоите мисли, за това е темата...... [You must be registered and logged in to see this image.]

ПисанеЗаглавие: Re: Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:   

Тема за собствени мъдрости и поуки от житейския ни опит:
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next